Weekend seniora z kulturą - 3.10.2021 r.

W związku z akcją zainicjowaną przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu „Weekend seniora z kulturą”, której celem jest zachęcenie seniorów do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym, Muzeum Miedzi w Legnicy zaprasza wszystkich seniorów do uczestnictwa w ww. przedsięwzięciu.

W ramach tej kampanii nasze muzeum zaprasza Państwa w sobotę 2 października na bezpłatne zwiedzanie obecnych wystaw w gmachu głównym oraz Akademii Rycerskiej.

Obecnie na ekspozycjach czasowych prezentujemy znane i nieznane dzieła Edwarda Mirowskiego, przedmioty i pamiątki związane z działalnością klubu Miedzi Legnica czy też dzięki wystawie  „Sensacja dla Legnicy! Miasto na powojennych afiszach” możemy się przenieść do Legnicy z drugiej połowy lat 40. XX w. Poza ekspozycjami czasowymi polecamy również wystawy stałe: „Miedź. Dzieje niezwykłego metalu” oraz „Akademia Rycerska w Legnicy. Dzieje gmachu i instytucji".