MIŚNIA: 24 godziny z życia miasta - zaproszenie na wernisaż

Muzeum Miedzi i Kunstverein Meissen e.V. zapraszają 27 kwietnia o godz. 11.00 na otwarcie wystawy "MIŚNIA: 24 godziny z życia miasta".

Miśnia - jedno z partnerskich miast Legnicy

Ośmiu miśnieńskich fotografów pokazuje przegląd 24-godzinnego maratonu fotograficznego po tym mieście nad Łabą, który odbył się 14 maja 2014 r. w ramach projektu Związku Artystycznego Miśni. Cały jej urok tkwi w zróżnicowanych punktach widzenia artystów. Fotografia reportażowa, uliczna przetyka się z fotografiami, które reprezentują szczególnie artystyczno - estetyczne wizje kompozycyjne. Pomimo tej różnorodności kreślą one niezmienny obraz życia codziennego tego małego miasta, bez upiększeń, subtelnie, z wdziękiem, zaskakująco i tkliwie. Zdjęcia te są dziś już dokumentem owego majowego dnia 2014 r., którego ośmiu fotografów umówiło się, aby uchwycić go dla potomnych.