28 Finał WOŚP

28 Finał WOŚP - 12 stycznia 2020 r..  Zapraszamy do muzeum w godz. 12:00-16:00 na Poczet królów i książąt polskich Jana Matejki.

Szanowni Państwo mamy przyjemność poinformować, że i my dołożymy swoją małą cegiełkę podczas 28 Finału WOŚP 12 stycznia od godziny 12:00 do 16:00. Zapraszamy do obejrzenia dzieł wielkiego mistrza malarstwa polskiego, Jana Matejki – Poczet królów i książąt polskich, który ze względów konserwatorskich pokazywany jest bardzo rzadko. To jeden z trzech wielkich skarbów narodowych, obok Panoramy Racławickiej i cyklu Warszawa Artura Grottgera, których depozytariuszem jest Muzeum Narodowe we Wrocławiu. Na 44 planszach artysta narysował ołówkiem naszych władców poczynając od Mieszka I, aż po Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Wstęp na wystawę będzie bezpłatny.

28 Finał WOŚP