Historia zamku legnickiego i jego władców

"Historia zamku legnickiego i jego władców", premiera 09 sierpnia 2020 godz. 14.00. - zapraszamy na kolejny spacer z cyklu "Wirtualne legnickie spacery historyczne".

Muzeum Miedzi w Legnicy zaprasza na kolejny film, który powstał w ramach serii „Wirtualne legnickie spacery historyczne” pt. „Historia zamku legnickiego i jego władców”. Projekt dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w Sieci”.

Historia zamku legnickiego i jego władców, premiera 09 sierpnia godz. 14.00

Zamek piastowski od wieków stanowi wizytówkę Legnicy. Wieże św. Piotra i św. Jadwigi, relikty późnoromańskiej kaplicy, reprezentacyjna, renesansowa brama czy dziedziniec przykuwają uwagę historyków sztuki, archeologów, turystów, legniczan. W czasie spaceru przedstawione zostaną dzieje przemian jakie zachodziły na wzgórzu zamkowym na przestrzeni ponad 1000 lat: budowa pierwszych umocnień, włączenie go do państwa Piastów, budowę zamku murowanego i zmiany jakie zachodziły na tym terenie w późnym średniowieczu i okresie nowożytnym. Opowieść będzie uzupełniona zabytkami pochodzącymi z wykopalisk archeologicznych, rekonstrukcjami oraz widokami zamku zgromadzonymi w zbiorach Muzeum Miedzi w Legnicy. Przewodnikiem po legnickim zamku będzie dr. Tomasz Stolarczyk, kierownik działu Archeologii.
Film będzie dostępny na facebookowym profilu Muzeum Miedzi, na stronie internetowej oraz kanale YouTube.

Więcej o Wirtualnych legnickich spacerach historycznych [Tutaj]