Świątynie książąt i mieszczan

Świątynie książąt i mieszczan, premiera 27 września godz. 14.00 - zapraszamy na ostatni spacer z cyklu "Wirtualne legnickie spacery historyczne".

Muzeum Miedzi w Legnicy serdecznie dziękuje Państwu za duże zainteresowanie filmem „Znany i mniej znany. Legnicki Tarninów”, który powstał w ramach cyklu „Wirtualne legnickie spacery historyczne”. Projekt dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w Sieci”. Zachęcamy do oglądania tego filmu oraz śledzenia całej serii na naszym Facebooku, stronie internetowej oraz na kanale YouTube. Chcielibyśmy zaprosić Państwa już teraz na ostatni wirtualny legnicki spacer historyczny pt. „Świątynie książąt i mieszczan ”, którego premiera odbędzie się już 27 września o godzinie 14.00.

Świątynie książąt i mieszczan, premiera 27 września godz. 14.00

Prezentacja dotyczy najstarszego kościoła w mieście, który swój początek bierze w fundacji Bolesława II Wysokiego. Kościół NMP w Legnicy do czasów reformacji był pod stałą opieką książąt piastowskich, którzy dokonywali wielu fundacji na jego rzecz. W XVII wieku rolę kościoła dworskiego przejął kościół pofranciszkański, którego prezbiterium zaczęło pełnić rolę Mauzoleum Piastów. Mauzoleum stało się częścią pobudowanego w początkach XVIII wieku kościoła p.w. Św. Jana. Dwa reprezentatywne kościoły: gotycki/po przebudowach/ i barokowy służyły najdłużej panującej linii Piastów - Piastów Legnicko-Brzeskich.

Więcej o Wirtualnych legnickich spacerach historycznych [Tutaj]