Odznaczenie „Zasłużony dla Legnicy” dla pani Łucji Wojtasik-Seredyszyn

Praca i zaangażowanie pani Łucji Wojtasik-Seredyszyn, kierowniczki Działu Sztuki Muzeum Miedzi, zostały docenione. Dziś Rada Miejska Legnicy przyznała jej  zaszczytną nagrodę Zasłużonego dla Legnicy. Cieszymy się i gratulujemy!

W naszym muzeum pani Łucja pracuje od ponad 40 lat. Obecnie kieruje działem sztuki i zajmuje się kolekcją związaną ze złotnictwem, biżuterią i szeroko rozumianymi wyrobami z miedzi.

Przez lata mogli Państwo obejrzeć wiele ponad sto przygotowanych przez nią wystaw, w tym niemal 30 miało zasięg krajowy lub międzynarodowy. Pani Łucja jest też autorką wielu katalogów. Wśród obecnie przygotowanych przez nią  ekspozycji są m.in. "Miedź, dzieje niezwykłego metalu" oraz "Mój świat. Moja modlitwa" prezentująca malarstwo Krzysztofa Okonia. Po otwarciu muzeum zapraszamy.