Muzeum Miedzi w Legnicy nowe godziny otwarcia

Od czwartku, 1 października Muzeum Miedzi w Legnicy (Gmach główny, Akademia Rycerska, lapidarium) i jego oddział (Muzeum Bitwy Legnickiej w Legnickim Polu) można będzie odwiedzić w nowych dniach i godzinach. Zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego liczba zwiedzających w poszczególnych przestrzeniach wystawienniczych jest ograniczona.

Zwiedzających zainteresowanych odwiedzeniem legnickiego muzeum obowiązuje m.in. noszenie maseczek i jednorazowych rękawiczek oraz zachowanie dwumetrowego dystansu. Po wejściu do obiektu należy zdezynfekować ręce.

Muzeum Miedzi w Legnicy (Gmach główny – wejście od ul. św. Jana)
Obecne wystawy:
Edward Dwurnik Wątki Lokalne - wrzesień 2020 - luty 2021 (wystawa czasowa)
Miedź. Dzieje niezwykłego metalu (wystawa stała)
liczba zwiedzających: 45 osób

Akademia Rycerska (wejście od ul. Chojnowskiej 2)
Obecne wystawy:
Dawna Legnica. Obraz miasta w grafice i malarstwie - Czerwiec - Grudzień 2020 (w. czasowa)
Akademia Rycerska w Legnicy. Dzieje gmachu i instytucji (wystawa stała).
liczba zwiedzających: 28 osób

Godziny otwarcia w sezonie zimowym /1.10 – 30.04/:
- poniedziałek - nieczynne
- wtorek od godz. 10.00 do godz. 17.00
- środa od godz. 10.00 do godz. 17.00
- czwartek od godz. 10.00 do godz. 17.00
- piątek od godz. 10.00 do godz. 17.00
- sobota od godz. 11.00 do godz. 17.00
- niedziela – nieczynne

Jednorazowy wstęp do Muzeum Miedzi na wystawy w obu budynkach: normalny –  10 zł, ulgowy – 6 zł. W soboty oraz pierwsze środy miesiąca, wstęp jest bezpłatny (zakupiony bilet w jednym z obiektów uprawnia do zwiedzania obu).

Muzeum Bitwy Legnickiej w Legnickim Polu (przy Pl. Henryka Pobożnego 3):
od środy do niedzieli w godz. 11.00 – 17.00, cena biletów: bilet normalny – 6.00 zł, ulgowy – 4.00 zł; w pierwszą środę miesiąca oraz w soboty wstęp bezpłatny.
liczba zwiedzających: 24 osoby

UWAGA: We wszystkich oddziałach obowiązuje przerwa techniczna w godzinach od 13.00 do 13.30.

Kaplica zamkowa z reliktami Kaplicy romańskiej /pawilon na dziedzińcu Zamku Piastowskiego/ - wejście od ul. Plac zamkowy 1:  od środy do niedzieli w godz. od 12.00 – 16.00, natomiast od 02 listopada do 30 kwietnia 2021, od środy do niedzieli udostępniana jest na życzenie – tel. 76 862-49-49, sekr./fax 76 862-02-89 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
liczba zwiedzających: 2 osoby
Wieża widokowa św. Piotra dostępna dla zwiedzających do 31 października, od środy do niedzieli w godz. 12.00 – 16.00,
Zwiedzanie rozpoczyna się o pełnych godzinach, wyłącznie w grupach zorganizowanych pod opieką przewodnika. Grupa zorganizowana nie może liczyć więcej jak 5 zwiedzających.
Rezerwacja wejściówek odbywa się telefonicznie pod numerem (76) 862 49 49 w godzinach od 12:00 do 16:00, od poniedziałku do soboty. Rezerwacji dokonać można najpóźniej w przeddzień planowanego terminu zwiedzania.
Lapidarium – wejście od ul. Partyzantów: udostępniane jest bezpłatnie w godzinach otwarcia Muzeum Miedzi. liczba zwiedzających: 20 osób.

Lapidarium w sezonie zimowym nie jest udostępniane dla zwiedzających.