Osady i cmentarzyska. Świat epoki brązu między Kaczawą a Czarną Wodą - film

Zapraszamy na premierowy film. Posłuchajcie o tym co się działo przed 3000 tysiącami lat w okolicach dzisiejszej Legnicy i Chojnowa, nad Kaczawą i Czarną Wodą.

Od 2019 r. nasze muzeum realizuje projekt pt. "Czernikowice, stan. 2 oraz 4. Opracowanie i publikacja materiałów z cmentarzysk z epoki brązu i wczesnej epoki żelaza", prowadzony w ramach ministerialnego programu "Ochrona zabytków archeologicznych".
O wynikach badań informowaliśmy wielokrotnie na naszym fanpage'u. Film to jedno z działań promujących prowadzone przez nas prace. Naszymi osiągnięciami dzielimy się póki co wirtualnie, narodowa kwarantanna trwa, więc mamy nadzieję, że umilimy Wam ten czas.
Nasza produkcja dofinansowana została ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Podziękowania należy skierować również do władz Miasta Chojnów oraz dyrekcji Muzeum Regionalnego w Chojnowie, które dofinansowały nasze działania. Dzięki temu byliśmy w stanie przygotować tak długi materiał!
Szczególne podziękowania kierujemy do Muzeum Archeologicznego w Biskupinie oraz Albin Sokół i ekipy rekonstruującej za odlew brązu metodami sprzed wieków. Podziękowania również kierujemy do: Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Głogowie, Natalu Bartczak, Guslavia, Tomasz Stefanko, Kamil Nowak, Grzegorz Marzewski, Ula Sowińska i wszystkich którzy w jakikolwiek sposób pomogli nam w przygotowaniu produkcji!
Przyjemnego seansu! Liczymy na sporo polubień i udostępnień!

Osady i cmentarzyska. Świat epoki brązu między Kaczawą a Czarną Wodą.
Play Pause