Znany i mniej znany. Legnicki Tarninów

30.08.2020  - "Znany i mniej znany. Legnicki Tarninów", prowadzący: Konrad Byś.

Znany i mniej znany. Legnicki Tarninów, premiera 30 sierpnia godz. 14.00

Południowo-zachodni obszar Legnicy na przełomie XIX/XX wieku stał się urokliwą dzielnicą zamieszkaną przez elity miasta: urzędników, przemysłowców, kupców oraz przedstawicieli wolnych zawodów. Dziś obszar ten zachwyca połączeniem zieleni i architektury, którą tworzą ciągi kamienic z bogatą dekoracją elewacji, a zwłaszcza wille zamożnych legniczan. Najbardziej ekskluzywna część dzielnicy po 1945 r. znalazła się w rękach radzieckich. Polscy mieszkańcy Legnicy odkryli to miejsce dopiero w 1993 r., gdy tzw. "Kwadrat" opuścili rosyjscy oficerowie. W podróż po dziejach Tarninowa, nazwach ulic i losach mieszkańców poprowadzi widzów historyk Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum Miedzi w Legnicy.

Wirtualne legnickie spacery historyczne. Znany i mniej znany. Legnicki Tarninów.
Play Pause

Film dostępny na fb youtube/ Muzeum Miedzi