Wirtualne legnickie spacery historyczne 2020Już w niedzielę 28 czerwca o godzinie 14.00 ruszy drugi sezon Legnickich Spacerów Historycznych. W związku z pandemią koronawirusa planujemy najnowszą edycję spacerów przenieść do Internetu. Jest to możliwe dzięki produkcjom filmowym pt. „Wirtualne legnickie spacery historyczne” realizowanym w ramach programu dotacyjnego „Kultura w sieci”, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury.

Kultura w sieci  logo Legnica

W 2019 r. nasze muzeum rozpoczęło cykl Legnickich Spacerów Historycznych. W ramach projektu zorganizowano siedem spacerów, na których pracownicy muzeum odkrywali przed mieszkańcami miasta i regionu szczególe miejsca związane z historią i kulturą Legnicy. Spotkania spotkały się z ogromnym entuzjazmem legniczan.

Wirtualne spacery stają się znakomitą okazją do poszerzenia wiedzy na dany temat. Ich zaletą jest, że można się do nich dołączyć w każdym momencie i w każdym miejscu. Wysokiej jakości zdjęcia oraz narracja prowadzona przez badaczy legnickiego Muzeum pozwolą odkryć na nowo miasto, pokazać jego ukryte oblicze, przywrócić zapomniane historie. W 2020 r. również zamierzamy przeprowadzić cykl spacerów. Jednak w związku z pandemią koronawirusa planujemy najnowszą edycję spacerów przenieść do Internetu. „Wirtualne legnickie spacery historyczne” to 5 podróży z pracownikami muzeum, które odkryją przed widzami ukryte oblicza miasta przypominając jego znane i mniej znane historie.

 W niedziele /28.06.,12.07.,09.08.,30.08.,27.09.2020 r./, o godz.14:00 na      fb    youtube/Muzeum Miedzi

HARMONOGRAM WIRTUALNYCH LEGNICKICH SPACERÓW HISTORYCZNYCH

Tajemnice Lasku Złotoryjskiego

28.06.2020 - "Tajemnice Lasku Złotoryjskiego", prowadzący: Marcin Makuch

Śladami znanych Legniczan

12.07.2020  - "Śladami znanych Legniczan", prowadzący: Marek Żak.

Historia zamku legnickiego i jego władców

09.08.2020 - "Historia zamku legnickiego i jego władców", prowadzący dr Tomasz Stolarczyk.

Znany i mniej znany. Legnicki Tarninów

30.08.2020  - "Znany i mniej znany. Legnicki Tarninów", prowadzący: Konrad Byś.

Świątynie książąt i mieszczan

27.09.2020 - "Świątynie książąt i mieszczan ", prowadząca: Łucja Wojtasik-Seredyszyn