Wirtualne Legnickie Spacery Historyczne 2021Legnickie Spacery Historyczne zaczęły się dwa lata temu, w 2019 r. W ramach projektu Muzeum Miedzi zorganizowało siedem takich wędrówek, podczas których pracownicy muzeum odkrywali przed mieszkańcami miasta i regionu szczególne miejsca związane z historią i kulturą Legnicy. Spotkania spotkały się z ogromnym entuzjazmem legniczan.

W 2020 r. spacery kontynuowaliśmy, ale nie były to tradycyjne wędrówki pieszo po mieście, tylko spacery w przestrzeni cyfrowej. Projekt, czyli pięć filmów wyemitowanych w internecie, udało się zrealizować dzięki dofinansowaniu z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w Sieci”.

Ponieważ wirtualne spacery odniosły sukces, postanowiliśmy kontynuować projekt, w którym po raz kolejny przypomnimy zapomniane miejsca oraz przedstawimy nie zawsze znaną historię naszego miasta. Tak jak w ubiegłym roku, zaproponujemy cykl pięciu spacerów, które będą publikowane w każdą ostatnią niedzielę miesiąca o godz. 14. Przybliżymy historię niemieckiego i polskiego przemysłu w Legnicy, zabierzemy w piękne zakątki Zakaczawia, pokażemy urok legnickich kamienic, a także opowiemy, jakie znaczenia miało wojsko w życiu miasta. Filmy będą dostępne na naszym muzealnym Facebooku, kanale YouTube oraz stronie internetowej.W niedziele /4.07., 25.07., 29.08., 3.10.2021 r./, o godz.14:00 na fb youtube/Muzeum Miedzi

HARMONOGRAM WIRTUALNYCH LEGNICKICH SPACERÓW HISTORYCZNYCH

Śladami małych i dużych legnickich biznesów

4.07.2021 -  "Śladami małych i dużych legnickich biznesów", prowadzący: Marcin Makuch

Cuda dzielnicy. Piękna historia Zakaczawia

25.07.2021 - "Cuda dzielnicy. Piękna historia Zakaczawia", prowadzący: Marek Żak.

Niekończący się karnawał. Fasady legnickich kamienic

29.08.2021 - "Niekończący się karnawał. Fasady legnickich kamienic", prowadzące: Łucja Wojtasik-Seredyszyn, Barbara Pietras.

Legnica w objęciach Marsa. Wojsko w życiu miasta do 1914 r.

03.10.2021 - "Legnica w objęciach Marsa. Wojsko w życiu miasta do 1914 r.", prowadzący: Konrad Byś.