Opłata za uczestnictwo w lekcjach muzealnych wliczona jest w cenę biletu.

Tematy spotkań oraz ich terminy prosimy uzgadniać telefonicznie
z Działem Naukowo-Oświatowym

tel. 76 862 49 49

 • Akademia Rycerska w Legnicy dawniej i dziś
  Barokowy gmach Akademii Rycerskiej, elitarnej szkoły dla młodzieży szlacheckiej z XVIII w. to jeden najważniejszych punktów na mapie zabytków Legnicy. Uczestnicy lekcji dowiedzą się więcej o epoce, w której powstała oraz jaką rolę spełniała przez trzy wieki swojego istnienia.
 • Prawie wszystko o miedzi
  Miedź jest najstarszym metalem wykorzystywanym przez człowieka. Dzięki niej życie człowieka stawało się łatwiejsze i bardziej różnorodne. Lekcja omawia właściwości i zastosowania miedzi od starożytności aż po dzień dzisiejszy.
 • Archeologia dla najmłodszych
  Czy archeolog szuka jaj dinozaurów? Po co archeolog nosi do pracy miotełkę? Jakie skarby można znaleźć w ziemi i co mówią nam o życiu człowieka z przeszłości? Na te oraz wiele innych pytań najmłodszych odpowie muzealny archeolog.
 • Konserwator - kto to taki?
  Lekcje muzealne w pracowni mają na celu zapoznanie dzieci z zagadnieniem różnorodności zabytków, ich rodzajami i głównymi przyczynami niszczenia. Dzieci zapoznają się też z materiałami, narzędziami i sprzętami używanymi przez konserwatora papieru.
 • Druciane błyskotki
  Warsztaty manualne, w których dzieci tworzą miedziane ozdoby, zawieszki i pierścionki przy użyciu miedzianego drutu, nici i wielobarwnych korali.
 • Pokaz bicia monet
  czyli wybijanie srebrnego, legnickiego grosza z wizerunkiem św. Jadwigi.