Brak w magazynie


Poczet królów polskich Jana Matejki


Autor: Halawa Ewa, Wojturski Grzegorz
ilość stron: 108
Oprawa: miękka
Format: 21 × 27 cm
Ilustracje: kolorowe i czarno - białe
Miejsce i data wydania: Wrocław 2019 (wydanie drugie zmienione)


Brak w magazynie

Cena: 30 zł

Poprawione i uzupełnione wydawnictwo towarzyszące wystawie serii rysunków Jana Matejki z 2014 roku pt. „Poczet królów polskich Jana Matejki”. Publikacja skierowana jest nie tylko do miłośników twórczości Jana Matejki ale także do sympatyków historii Polski. Pozycja zaspokoi ciekawość tych, którzy w krótki encyklopedyczny sposób chcieliby mieć przedstawione życiorysy oraz osiągnięcia książąt i królów Polski skonfrontowane z całostronicowymi reprodukcjami ich przedstawień (44 postaci, w tym 4 kobiety).
Po co Jan Matejko narysował cykl rysunków z wizerunkami władców Polski? Skąd Matejko wziął wzór do krucyfiksu Mieszka I? Czy zachowała się korona Chrobrego? Czyje rysy twarzy nosi w rysunku Matejki Zygmunt Stary? Na te i na wiele innych pytań znajdziemy odpowiedzi we wspomnianej wyżej pozycji. Zawiera cenne informacje na temat pochodzenia atrybutów przydanych poszczególnym władcom (broń, księgi, dokumenty, pieczęcie, modele budowli, biżuteria i inne).

Poczet królów polskich Jana Matejki

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookie, których używamy i jak je usunąć, zobacz naszą Polityka prywatności.

Akceptuję ciasteczka