- Szczegóły
Publikacja „Theodor Blätterbauer (1823-1906). Życie i twórczość / Leben und Werk” to podsumowanie kilkuletniego projektu badawczego, skupionego wokół osoby najwybitniejszego twórcy żyjącego w Legnicy przed 1945 r. Książka, wydana w języku polskim i niemieckim, liczy ponad 400 stron, i ok. 170 ilustracji. Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum Miedzi w Legnicy, przybliża biografię i dorobek twórczy Blätterbauera.
- Szczegóły
Mamy przyjemność poinformować, że Muzeum Miedzi w Legnicy otrzymało dofinansowanie ze strony Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ramach programu Wspieranie działań muzealnych zostanie zrealizowany projekt Działu Historii pt. "Theodor Blätterbauer (1823-1906). Życie i twórczość" - katalog wystawy czasowej".
- Szczegóły
Chcieliśmy poinformować, że Muzeum Miedzi w Legnicy uzyskało kolejne dofinansowanie działań realizowanych ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w zakresie ochrony dziedzictwa archeologicznego.
Projekt pt. Opracowanie i publikacja wczesnośredniowiecznego skarbu monet i siekanego srebra z Czarnkowa, gm. Legnickie Pole przewiduje opracowanie i publikację zabytków – monet arabskich, zachodnioeuropejskich i srebra siekanego, które zostały odkryte w 2018 r. w skarbie z Czarnkowa. Badania archeologiczne, prowadzone przez Stowarzyszenie Historyczno-Eksploracyjne Księstwa Legnickiego, kierowane są na podstawie decyzji Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków przez mgra Przemysława Paruzela, pracownika działu archeologii Muzeum Miedzi w Legnicy.
- Szczegóły
Podsumowaniem naszych prac w czasie dwuletniego projektu pt. Czernikowice, stan. 2 oraz 4. Opracowanie i publikacja materiałów z cmentarzysk z epoki brązu i wczesnej epoki żelaza (zadanie nr 3686/2019) są oczywiście publikacje. Nie jedna, ale dwie.
Pierwsza to monografia o charakterze naukowym pt. Czernikowice. Cmentarzyska z epoki brązu i wczesnej epoki żelaza, przygotowana przez interdyscyplinarny zespół archeologów, muzealników, ale również chemika i antropologa w składzie: Tomasz Stolarczyk, Przemysław Paruzel, Dagmara Łaciak, Justyna Baron, Agata Hałuszko, Radosław Jarysz, Radosław Kuźbik, Jeannette J. Łucejko, Marcin Maciejewski, Kamil Nowak. Publikacja liczy sobie 544 strony i zawiera opracowania naukowe zabytków oraz przeprowadzone analizy specjalistyczne.
- Szczegóły
Miło nam poinformować, że po raz kolejny Muzeum Miedzi w Legnicy uzyskało dofinansowanie w ramach programu „Ochrona zabytków archeologicznych”. Projekt pt. Czernikowice, stan. 2 oraz 4. Opracowanie i publikacja materiałów z cmentarzysk z epoki brązu i wczesnej epoki żelaza realizowany będzie w latach 2019-2020.
Jego głównym celem będzie opracowanie i opublikowanie materiałów zabytkowych z cmentarzysk w Czernikowicach, stan. 2 i 4 ( AZP 75-18, stan. 2 i 4), pow. legnicki. Omawiane cmentarzyska wpisane zostały do rejestru zabytków jako stanowiska: Czernikowice 2 (AZP 75-18, stan. 2) nr rejestru 65/85 389/Arch/68, wpis z dnia 28.08.1968; Czernikowice 4 (AZP 75-18, stan. 4), nr rejestru 66/85 404/ Arch/68, wpis z dnia 17.12.1968. W rejestrze zabytków znajduje się również cmentarzysko Czernikowice 1 (AZP 75-18, stan. 1), nr rejestru 67/85 495/Arch/68.
Strona 1 z 3
- start
- Poprzedni artykuł
- 1
- 2
- 3
- Następny artykuł
- koniec