REAKCJE SPOŁECZEŃSTWA POLSKIEGO NA ŚMIERĆ STALINA

Wystawa przygotowana została przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu.

Ponad pięćdziesiąt lat, które minęły od śmierci Józefa Stalina jest punktem wyjścia do poznania epoki nazwanej od imienia "przywódcy". Obok eksponatów związanych ze śmiercią i pogrzebem Stalina, wystawa przedstawia materiały obrazujące jego sylwetkę, kult jednostki, akcje propagandowe, socrealizm, Polskę i świat w dobie stalinowskiej, sylwetki przywódców innych krajów komunistycznych, zbrodnie komunistyczne oraz miejsce Stalina w kolejnych epokach historycznych. Elementem powtarzającym się i łączącym poszczególne plansze jest lista określeń stosowanych wobec osoby "budowniczego nowego świata".

Otwarcie wystawy - 03.02.2006
Czynna do - 31.03.2006