„Krzysztof Okoń. Mój świat. Moja modlitwa” – finisaż wystawy

Artysta Krzysztof Okoń gościł na finisażu wystawy swojego malarstwa pt. „Mój świat. Moja modlitwa”, który odbył się w niedzielę, 6 czerwca, w legnickim muzeum.

4 czerwca, mija 60 lat od czasu otwarcia Muzeum Bitwy Legnickiej w Legnickim Polu. By uświetnić ten piękny jubileusz, zapraszamy Państwa na filmową opowieść o poszukiwaniach miejsca bitwy pod Legnicą, kiedy to rycerstwo śląskie na czele z księciem Henrykiem II Pobożnym zmierzyło się z armią mongolską. Na spacer tropami bitwy z 1241 roku zabierze nas Tomasz Stolarczyk, kierownik Działu Archeologii.

Dzień Dziecka w muzeum

Z okazji Dnia Dziecka muzeum zaprosiło młodzież oraz dzieci i rodziców, a także szkoły do bezpłatnego zwiedzania dwóch ekspozycji: "Pod stalowym pancerzem. Broń i pojazdy pancerne XX wieku w miniaturze” oraz "Akademia Rycerska w Legnicy. Dzieje gmachu i instytucji".

Emisja pamiątkowego banknotu 0 Euro - 780. rocznica bitwy pod Legnicą - fotorelacja /29.05.2021 - Zamek Piastowski w Legnicy, Muzeum Bitwy Legnickiej w Legnickim Polu./

Pamiątkowe banknoty 0 euro upamiętniające 780 rocznicę bitwy pod Legnicą

Pamiątkowe banknoty 0 euro upamiętniające 780 rocznicę bitwy pod Legnicą i 60 lat istnienia Muzeum Bitwy Legnickiej w Legnickim Polu już dotarły do nas i czekają na dzień emisji.