Zapraszamy 13 grudnia (piątek) o godz. 18.00 do Galerii Piastów na spotkanie promujące nowy tom „Sekretów Legnicy” autorstwa Marcina Makucha - Dyrektora Muzeum Miedzi w Legnicy.

W Muzeum Miedzi dobiega końca wystawa prac Jana Matejki. Dnia 27 i 28 grudnia 2019 r. zapraszamy  na bezpłatne zwiedzanie tej wyjątkowej ekspozycji.

Zapraszamy do Muzeum Miedzi na warsztaty dla dzieci w wieku 7-12 lat TWORZYMY ŚWIĄTECZNE OZDOBY w dniach 11.12.2019 - 07.01.2020 r.

Ekspozycja plenerowa pt. "Cień gwiazdy. Relikty legnickich pomników PRL-u" uzupełniona została o ostatni obiekt. W dniu dzisiejszym, około południa zakończyło się przeniesienie rzeźby z legnickiego pomnika Konstantego Rokossowskiego.

Otwarcie wystawy „Węgierska dusza i wyobraźnia – rzeźby Lajosa Győrfiego” oraz prelekcja „Węgierskie miejsca pamięci w Polsce" /fotorelacja - 29.11.2019 r./.