Muzeum Miedzi w Legnicy przyłącza się do akcji #zostańwdomu, w ramach której chcielibyśmy Państwu zaprezentować film pt. "Zostań w domu z Muzeum Miedzi", który powstał we współpracy z Urzędem Miasta Legnicy.

Najnowsza wystawa "Dawna Legnica. Obraz miasta w grafice, rysunku i malarstwie."  czeka na zwiedzających zaraz po ponownym otwarciu muzeum.

" Grzegorz Niemyjski. Rzeźby, rysunki, instalacje. Wybrane prace z lat 1999-2019"  to najnowsze wydawnictwo przygotowane przez Muzeum Miedzi w Legnicy. Powstało ono przy współpracy z Akademią Sztuk Pięknych we Wrocławiu im. Eugeniusza Gepperta oraz przy wsparciu Fundacji KGHM Polska Miedź.

Uroczysty finał konkursu „Legnicka Książka Roku 2019” odbędzie się w dniu 14 marca br. o godz. 17.00 w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej (wejście od. ul. Bilsego).

W piątek 6 marca  w Akademii Rycerskiej odbyła się promocja wydawnictwa "Drogą S3 w przeszłość. Odkrycia archeologiczne z lat 2015-2017" z udziałem autorów: Tomasza Stolarczyka oraz Przemysława Paruzela.