Koncert w Muzeum Miedzi

Serdecznie zapraszamy na koncert "SŁOWO W ŚPIEWIE - ŚPIEW W SŁOWIE" w wykonaniu Studenckiego Zespołu Wokalnego ART FORUM VOICES. W repertuarze znajdą się utwory klasyczne (polskie oraz zagraniczne) a także polski repertuar rozrywkowy. Zapraszamy w czwartek 14 grudnia o godzinie 19:00 - Akademia Rycerska w Legnicy - oddział Muzeum Miedzi.

Srebro Trzebowian i Piastów. Wczesnośredniowieczne skarby okolic Legnicy

Od 15 grudnia 2023 r. w siedzibie naszego muzeum będzie można obejrzeć nową wystawę pt. „Srebro Trzebowian i Piastów. Wczesnośredniowieczne skarby okolic Legnicy". Wernisaż odbędzie się 15 grudnia o godz. 17.00 w gmachu głównym Muzeum Miedzi w Legnicy.

zakończenie projektu „Czy znasz miasto, w którym mieszkasz?”

Na zaproszenie Szkolnego Schroniska Młodzieżowego przy ul. Jordana - Muzeum Miedzi zrealizowało serię lekcji przybliżających historię Legnicy. Tegoroczny projekt właśnie został oficjalnie podsumowany.

Książka Roku 2022. Nie ma zwycięzcy

Tytułu Legnickiej Książki Roku 2022 nie zostanie przyznany. Konkursowa kapituła nie nominowała do nagrody żadnej z 25 publikacji.

Muzeum na Dzień Niepodległości

Muzeum Miedzi włącza się w Legnicki Piknik Patriotyczny, który potrwa od 10 do 11 listopada w centrum Legnicy. W sobotę, 11 listopada wstęp na wszystkie muzealne wystawy jest bezpłatny.