Archeolodzy Mieczysław Paruzel, Tomasz Stolarczyk

Archeologów z Muzeum Miedzi w Legnicy po raz kolejny docenił Narodowy Instytut Dziedzictwa. Ich wniosek o fundusze na zbadanie niezwykłego skarbu odkrytego dwa lata temu w Czarnkowie pod Legnickim Polem został pozytywnie rozpatrzony.

Akademia Rycerska w Legnicy. Dzieje gmachu i instytucji - film

Zapraszamy Państwa do obejrzenia filmu o wystawie "Akademia Rycerska w Legnicy. Dzieje gmachu i instytucji".

Muzeum Miedzi ponownie otwarte

W związku z ogłoszeniem w dniu 28.01.2021 r. przez Ministra Zdrowia nowych zasad i ograniczeń dotyczących SARS-Cov-2, Muzeum Miedzi w Legnicy od 02.02.2021 r. zostanie ponownie otwarte.

Żegnamy Tadeusza Hofmana

W niedzielę, 24 stycznia w wieku 73 lat zmarł Tadeusz Hofman. W Muzeum Miedzi pracował jako rzemieślnik od 1997 r., aż do swojej emerytury w 2008 r.

Legenda o wróżebnym pierścieniu legnickim - film

Zapraszamy na ostatni odcinek z serii Legend o Legnicy - filmy realizowane przez nasze muzeum w ramach ferii. W dzisiejszym odcinku opowiemy Wam Legendę o wróżebnym pierścieniu legnickim. Życzymy miłego oglądania.