Muzeum Miedzi nagrodzone

Muzeum Miedzi w Legnicy znalazło się wśród dolnośląskich placówek, które w 2023 roku zorganizowały najciekawsze wystawy i wydarzenia.

Wernisaż wystawy  „Szukając Orfeusza"

Wernisaż wystawy  „Szukając Orfeusza" Malarstwo Telemacha Pilitsidisa - fotorelacja /18.10.2024 r./

„Theodor Blätterbauer (1823-1906). Życie i twórczość” – zapraszamy na promocję książki

Na promocję książki „Theodor Blätterbauer (1823-1906). Życie i twórczość / Leben und Werk” autorstwa historyka Konrada Bysia zaprasza Muzeum Miedzi w Legnicy.

Wykład "Obóz w Talerhof..."

Wykład pt. „Obóz w Talerhof. Represje wobec Łemków na tle polityki narodowościowej Austro-Węgier w latach 1914-1918” wygłosił prof. dr hab. Piotr Szlanta.

Malarstwo Telemacha Pilitsidisa w Muzeum Miedzi

Wernisaż wystawy "Szukając Orfeusza" odbędzie się 18 października o godz. 17.00 w gmachu głównym Muzeum Miedzi (wejście od ul. św. Jana)