Noc Muzealna - fotorelacja

Noc Muzealna w Muzeum Miedzi w Legnicy odbyła się 9 października 2021 r. - fotorelacja.

Noc Muzealna 2021 - zapowiedź (film)

Zapraszamy na Noc Muzealną 2021, która odbędzie się już w sobotę 9 października od godziny 16.00 do 22.00. Przygotowaliśmy wiele atrakcji. Jakich? Szczegóły w filmie.

Legnica w objęciach Marsa. Wojsko w życiu miasta do 1914 r. - film

W dzisiejszym filmie „Legnica w objęciach Marsa. Wojsko w życiu miasta do 1914 r.” Konrad Byś, kierownik Działu Historii, zabierze nas na wycieczkę o tematyce militarnej. Podczas niej poznamy Legnicę jako miasto koszar, którym przez długi czas była. Świadczą o tym pozostałe po tamtym czasie zabudowania, w których dziś mieszczą się m.in. szkoły czy służą jako obiekty mieszkalne.

Noc Muzealna 2021 - program

Wyjątkowe zabytki, interesujące wystawy i inne muzealne przestrzenie widziane w wieczornym świetle i zwiedzane w niecodziennej atmosferze. Ponadto wycieczki na stadion Miedzi Legnica w towarzystwie przewodnika i folkowa muzyka mongolskiego zespołu Khukh Mongol.
Muzeum Miedzi w Legnicy zaprasza na Noc Muzealną, która w tym roku – ze względu na epidemię - przygotowaliśmy dla Państwa 9 października, a nie jak zwykle w maju. Zapraszamy od godz. 16 do 22. Program poniżej.

Weekend seniora z kulturą - 3.10.2021 r.

W związku z akcją zainicjowaną przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu „Weekend seniora z kulturą”, której celem jest zachęcenie seniorów do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym, Muzeum Miedzi w Legnicy zaprasza wszystkich seniorów do uczestnictwa w ww. przedsięwzięciu.