Muzeum Miedzi w Legnicy ponownie otwarte

Od wtorku, 4 maja, Muzeum Miedzi w Legnicy (gmach główny, Akademia Rycerska) i jego oddział (Muzeum Bitwy Legnickiej w Legnickim Polu – od 5 maja) zostanie ponownie otwarte. Zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu liczba zwiedzających w poszczególnych przestrzeniach wystawienniczych jest ograniczona.

Odznaczenie „Zasłużony dla Legnicy” dla pani Łucji Wojtasik-Seredyszyn

Praca i zaangażowanie pani Łucji Wojtasik-Seredyszyn, kierowniczki Działu Sztuki Muzeum Miedzi, zostały docenione. Dziś Rada Miejska Legnicy przyznała jej  zaszczytną nagrodę Zasłużonego dla Legnicy. Cieszymy się i gratulujemy!

Pod stalowym pancerzem. Pojazdy i broń pancerna XX wieku w miniaturze - film

Zapraszamy Państwa do obejrzenia filmu o wystawie czasowej "Pod stalowym pancerzem. Pojazdy i broń pancerna XX wieku w miniaturze".

euro ku pamięci legnickiej bitwy

Upamiętnia dwa ważne wydarzenia: 780. rocznicę bitwy pod Legnicą i 60-lecie istnienia muzeum w Legnickim Polu. Pamiątkowy banknot 0 euro zaprezentowano dziś, 15 kwietnia, podczas konferencji prasowej w Muzeum Miedzi w Legnicy, w której wzięli udział partnerzy przedsięwzięcia.

Ulf Hinke

Ulf Hinke (1940 – 2020). Dopiero teraz dotarła do nas wiadomość o śmierci Ulfa Hinkego, przyjaciela naszego muzeum i hojnego darczyńcy.