Szpady, konie, pióra - kolejny legnicki spacer historyczny

Przed nami kolejny spacer historyczny z Muzeum Miedzi. Tym razem nasi przewodnicy zapraszają na podróż przez ponad 3 stulecia historii Akademii Rycerskiej. Odbędzie się on już sobotę 27 lipca w godz. 14 i 14.30. Wejściówki będą dostępne w kasie muzeum (wejście od ul. św. Jana) od soboty 20 lipca.

Spacer po Hucie Miedzi "Legnica" - fotorelacja

W minioną sobotę (22.06.2024) odbył się pierwszy w tym roku Legnicki Spacer Historyczny, który przybliżył historię i najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne stosowane w hucie.

Wernisaż wystawy malarstwa Niny Gampel „Tradycja i współczesność"

Wernisaż wystawy malarstwa Niny Gampel „Tradycja i współczesność"- fotorelacja /20.06.2024 r./

Nowe nabytki trafiły do muzeum

O nowe cenne eksponaty wzbogaciło się Muzeum Miedzi w Legnicy. Powiększą one zbiory historyczne, choć są także dziełami sztuki. O ich pochodzeniu, wartości artystycznej i ogromnym znaczeniu dla zbiorów miejskich opowiadali na konferencji prasowej 19 czerwca Marcin Makuch, dyrektor Muzeum Miedzi w Legnicy oraz Konrad Byś, kierownik Działu Sztuki.

Dzieci-muzealniaki, czyli zapraszamy w czasie wakacji

Muzeum Miedzi w Legnicy w każdy wakacyjny czwartek zaprasza dzieci na bezpłatne warsztaty indywidualne, spacery i zwiedzanie wystaw. Wstęp wolny.