Legnicki spacer historyczny gmach I LO - fotorelacja

Legnicki spacer historyczny  „Pomnik wiary, gmach wiedzy.Tajemnice I LO"  - fotorelacja 21.10.2023 r.

Wernisaż wystawy „Spokój i przestrzeń. Malarstwo skandynawskie z prywatnej kolekcji” - 20.10.2023 r. fotorelacja.

„Spokój i przestrzeń. Malarstwo skandynawskie z prywatnej kolekcji” - nowa wystawa

Ekspozycja zaprezentuje malarstwo skandynawskie XIX i XX w. Będą to głównie obrazy duńskich artystów pochodzące z prywatnej kolekcji Polaka przez wiele lat mieszkającego w Danii.

Legnicki Spacer Historyczny

Historia obecnego placu Klasztornego i zabudowań szkolnych, w których dziś funkcjonuje I Liceum Ogólnokształcące, sięga średniowiecza.

Muzeum Miedzi wyróżnione!

Muzeum Miedzi w Legnicy znalazło się wśród dolnośląskich placówek, które w 2022 roku zorganizowały najciekawsze wystawy i wydarzenia.

Śladami obrazów Theodora Blätterbauera

Śladami obrazów Theodora Blätterbauera (14.10.2023) - fotorelacja.

Wernisaż wystawy „15 lat Kolei Dolnośląskich” - fotorelacja

Wernisaż wystawy „15 lat Kolei Dolnośląskich” - 13.10.2023 r. fotorelacja.

„15 lat Kolei Dolnośląskich” - nowa wystawa w Muzeum Miedzi w Legnicy

Na wernisaż wystawy „15 lat Kolei Dolnośląskich” zapraszają organizatorzy: Muzeum Miedzi w Legnicy i Koleje Dolnośląskie. Odbędzie się on w piątek, 13 października o godz. 18 w gmachu głównym muzeum.

Spacer po Legnicy śladami Blätterbauera

Jak wyglądała Legnica w drugiej połowie XIX wieku? Muzeum Miedzi zaprasza na historyczny spacer śladami legnickiego mistrza pejzażu Theodora Blätterbauera. Będzie to spacer w wyjątkowej formule.

Otwarcie wystawy „70 lat oddziału w Legnicy Archiwum Państwowego we Wrocławiu"

Otwarcie wystawy „70 lat oddziału w Legnicy Archiwum Państwowego we Wrocławiu" - fotorelacja /29.09.2023 r.