Trwają zapisy na wakacyjne zajęcia z ROBOKLOCKAMI. Zapraszamy.

Wernisaż wystawy Pracowni Plastycznej Akademii Avatara w Muzeum Miedzi 28.06.2019 godz.17:00 /Akademia Rycerska/

Legnickie Spacery Historyczne - Na legnickim kirkucie  16.06.2019 /fotorelacja/.

Muzeum Miedzi zaprasza na nowy cykl niedzielnych spotkań z miastem i jego tajemnicami. Najbliższe spotkanie 16 czerwca /niedziela/ "Na legnickim kirkucie" - cmentarz żydowski godz. 14:00. Zapraszamy.

Drodzy Legniczanie!

Muzeum Miedzi w Legnicy wychodzi z inicjatywą sięgającą daleko poza mury naszych obiektów. Od najbliższego wtorku  (tj. 4 VI 2019 r. ) w centrum miasta (początek ul. Złotoryjskiej, przy samym wyjściu z Rynku) można będzie obejrzeć wystawę „Głosuj z nami. Wybory 4 czerwca 1989 roku w Legnicy”, przygotowaną przez Naszych pracowników z okazji trzydziestej rocznicy słynnych wyborów kontraktowych.

Otwarcie wystawy „TPD: 100 lat z dziećmi i dla dzieci” /fotorelacja - 28.05.2019 r./.

Muzeum Miedzi i firma Roboklocki® zaprasza 2 czerwca na bezpłatne warsztaty z ROBOKLOCKÓW / Roboklocki® więcej niż robotyka. Zajęcia z programowania LEGO® Education /

Japońskie Święto - koncert w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej /8 czerwca 2019, godz.18:00/

Zapraszamy do Muzeum Miedzi na wykłady "Drogą S3 w przeszłość"  / 29 oraz 31 maja 2019 r. o godz. 12:00/. To ostatni moment, aby obejrzeć wystawę dokumentującą prehistoryczne znaleziska z naszych terenów.

Program Nocy Muzealnej 18.05.2019. Tyle atrakcji w jeden wieczór. Rozpoczynamy o godz. 17:00 - Muzyczne powitanie Gabriel Fleszar /Lapidarium/.

W ostatnich miesiącach przygotowywaliśmy nowe miejsce dla zwiedzających w Legnicy. W efekcie, przy cmentarzu żołnierzy radzieckich powstała plenerowa ekspozycja, zatytułowana "Cień gwiazdy. Relikty legnickich pomników PRL-u".

Koncert podczas NOCY MUZEALNEJ w Sali Królewskiej w Legnicy - 18 maja, godz. 22:00. Wejściówki w kasach Muzeum Miedzi.