Muzeum Miedzi w Legnicy prowadzi obecnie działania mające na celu ponowne udostępnienie swojej przestrzeni zwiedzającym. Przygotowania te prowadzone są w oparciu o wytyczne Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które zaleca udostępnienie muzeów stopniowo.

Konstytucja 3 maja 1791 r.. Minigaleria eksponatów prezentujących motywy trzeciomajowe w zbiorach Muzeum Miedzi w Legnicy.

Muzeum Miedzi w Legnicy przyłącza się do akcji #zostańwdomu, w ramach której chcielibyśmy Państwu zaprezentować film pt. "Zostań w domu z Muzeum Miedzi", który powstał we współpracy z Urzędem Miasta Legnicy.

Najnowsza wystawa "Dawna Legnica. Obraz miasta w grafice i malarstwie."  czeka na zwiedzających zaraz po ponownym otwarciu muzeum.

" Grzegorz Niemyjski. Rzeźby, rysunki, instalacje. Wybrane prace z lat 1999-2019"  to najnowsze wydawnictwo przygotowane przez Muzeum Miedzi w Legnicy. Powstało ono przy współpracy z Akademią Sztuk Pięknych we Wrocławiu im. Eugeniusza Gepperta oraz przy wsparciu Fundacji KGHM Polska Miedź.

Uroczysty finał konkursu „Legnicka Książka Roku 2019” odbędzie się w dniu 14 marca br. o godz. 17.00 w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej (wejście od. ul. Bilsego).

W piątek 6 marca  w Akademii Rycerskiej odbyła się promocja wydawnictwa "Drogą S3 w przeszłość. Odkrycia archeologiczne z lat 2015-2017" z udziałem autorów: Tomasza Stolarczyka oraz Przemysława Paruzela.

Promocja wydawnictwa "Drogą S3 w przeszłość. Odkrycia archeologiczne z lat 2015-2017" z udziałem autorów: Tomasza Stolarczyka oraz Przemysława Paruzela, 6 marca godz. 17.00, Akademia Rycerska, ul. Chojnowska 2 (Muzeum Miedzi) . Wstęp bezpłatny

W piątek 21.02.2020 w Muzeum Miedzi w Legnicy odbyła się promocja najnowszego wydawnictwa z serii „Legnica na dawnych kartach pocztowych”, pt. „Zarys dziejów kolei w Legnicy” z udziałem jednego z autorów Konrada Bysia.

Muzeum Miedzi zaprasza na promocję najnowszego wydawnictwa z serii „Legnica na dawnych kartach pocztowych”, pt. „Zarys dziejów kolei w Legnicy” w piątek 21 lutego 2020 r. o godz. 17:00 w Gmachu Głównym Muzeum Miedzi, wejście od ul. Św. Jana 1 z udziałem autorów: Konrada Bysia i Marka Żaka.