Muzeum Miedzi w Legnicy nowe godziny otwarcia

Od czwartku, 1 października Muzeum Miedzi w Legnicy (Gmach główny, Akademia Rycerska, lapidarium) i jego oddział (Muzeum Bitwy Legnickiej w Legnickim Polu) można będzie odwiedzić w nowych dniach i godzinach. Zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego liczba zwiedzających w poszczególnych przestrzeniach wystawienniczych jest ograniczona.

"Poniemieckie" Karoliny Kuszyk Legnicką Książką Roku 2019

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystej gali Legnickiej Książki Roku 2019. Przypominamy, że tytuł dziesiątej edycji LKR został przyznany książce "Poniemieckie", autorstwa Karoliny Kuszyk (wyd. Czarne). Zwyciężczyni oraz wszystkim nominowanym serdecznie gratulujemy.

Świątynie książąt i mieszczan, premiera 27 września godz. 14.00 - zapraszamy na ostatni spacer z cyklu "Wirtualne legnickie spacery historyczne".

Muzeum Miedzi w Legnicy i Legnicka Biblioteka Publiczna mają przyjemność poinformować, że finał konkursu „Legnicka Książka Roku 2019” pod patronatem Prezydenta Miasta Legnicy odbędzie się w dniu 23.09.2020 r. (środa) o godz. 19.00 w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej. Podczas tej uroczystości zostaną wręczone nominacje oraz ogłoszona książka laureatka.

Emisja pamiątkowego banknotu 0 Euro - Legnica - Zamek Piastowski - fotorelacja /29.08.2020 r./