Otwarcie wystawy „Elektrotinty Remigiusza Dobrowolskiego" /fotorelacja- 30.11.2018 r./.

Ostatni wykład patriotyczny. Tym razem zapraszamy na godzinę 13:00 w najbliższy czwartek (29.11). Wykład poprowadzi Piotr Wilkosz - pracownik Muzeum Narodowego w Krakowie, kustosz Działu Rzemiosła Artystycznego, Kultury Materialnej i Militariów.

Płyta miedziana może być matrycą dla wielu technik graficznych: miedziorytu, akwaforty, akwatinty. W połowie XX wieku powstała jeszcze jedna technika tworzenia grafiki z miedzianej matrycy, na której „rysunek” powstaje dzięki elektrolitycznemu trawieniu płyty.

Wykład Wojciecha Trębacza  "O Niepodległą. Rok 1918" w ramach "listopadowych czwartków patriotycznych" w Muzeum Miedzi - 22.11.2018 r.

Zespół Szkół Muzycznych w Legnicy  zaprasza na koncert „Patriotyzm ukryty w dźwiękach" w piątek 23 listopada 2018 r. o godz. 17:00 w Muzeum Miedzi.