Koncert „Czułe nuty” w wykonaniu studentów Szumilo ART FORUM GROUP Agnieszka Justyna Szumiło

W programie piękne i czułe utwory muzyki klasycznej i rozrywkowej. Wystąpią soliści i Zespół Wokalny Art Forum Voices Instytutu Edukacji Muzycznej i Humanistycznej w Legnicy.

Zwiedzaj – zamek – rusza sezon turystyczny

Zamek Piastowski w Legnicy od soboty, 20 kwietnia ponownie czynny dla zwiedzających. Tego dnia rusza sezon turystyczny, a po zabytku od środy do niedzieli oprowadzał będzie przewodnik.

Koncert "Mistrz i uczeń"

Na koncert „Mistrz i uczeń” z cyklu „Muzyczny Wtorek” zaprasza Muzeum Miedzi w Legnicy.

Debata z cyklu Między miastem a regionem

Wczoraj w Akademii Rycerskiej, oddziale naszego muzeum, miała miejsce debata z cyklu "Między miastem a regionem".

Dofinansowanie z Ministerstwa Kultury dla Muzeum Miedzi

Chcielibyśmy poinformować, że Muzeum Miedzi w Legnicy uzyskało kolejne dofinansowanie działań realizowanych ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w zakresie działań muzealnych.