STFZ LOOK AT… Spojrzenie w…

22 kwietnia – 12 czerwca

gmach główny

Zbiorowa wystawa dokumentująca dorobek twórczy członków Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych. Na ekspozycji zaprezentowane zostaną prace blisko 70 artystów-złotników – przedstawicieli różnych pokoleń, autorów o różnorodnym podejściu do biżuterii jako dziedziny rzemiosła bądź też materii sztuki.

STFZ powstało w 1991 r. i od tego czasu skupia i promuje twórczość polskich artystów parających się złotnictwem. Wystawa podkreśla obecność stowarzyszenia w polskim życiu złotniczym przez ostatnie trzy dekady. Dodatkowo została ona poszerzona o wspomnienie wybitnych postaci sceny złotniczej, które odeszły w ostatnich latach, pozostawiając po sobie bogaty dorobek artystyczny.

Wystawa zorganizowana przez Galerię Sztuki w Legnicy w ramach Legnickiego Festiwalu SREBRO.