Opłata za uczestnictwo w lekcjach muzealnych wliczona jest w  cenę biletu.

Tematy spotkań oraz ich terminy prosimy uzgadniać telefonicznie
z Działem Naukowo-Oświatowym

tel. 76 862 49 49

 • Moja pierwsza wizyta w Muzeum
  Każde Muzeum ma swoje tajemnice. W czasie pierwszego spotkania z Muzeum Miedzi zapraszamy najmłodszych do odkrywania muzealnych kątów, poznania jego niezwykłych mieszkańców – eksponatów, a także posłuchania o codziennej pracy opiekujących się zbiorami.
 • Prawie wszystko o miedzi
  Miedź jest najstarszym metalem wykorzystywanym przez człowieka. Dzięki niej życie człowieka stawało się łatwiejsze i bardziej różnorodne. Lekcja omawia właściwości i zastosowania miedzi od starożytności aż po dzień dzisiejszy.
 • Archeologia dla najmłodszych
  Czy archeolog szuka jaj dinozaurów? Po co archeolog nosi do pracy miotełkę? Jakie skarby można znaleźć w ziemi i co mówią nam o życiu człowieka z przeszłości?  Na te oraz wiele innych pytań najmłodszych odpowie muzealny archeolog.
 • Konserwator - kto to taki?
  Lekcje muzealne w pracowni mają na celu zapoznanie dzieci z zagadnieniem różnorodności zabytków, ich rodzajami i głównymi przyczynami niszczenia. Dzieci zapoznają się też z materiałami, narzędziami i sprzętami używanymi przez konserwatora papieru.
 • Jak powstaje papier
  Zajęcia praktyczne, z których będzie można dowiedzieć się z czego i w jaki sposób dawniej produkowano papier, jakie były jego rodzaje oraz czym różnił się on od papierów współczesnych. W trakcie zajęć zobaczą jak przy pomocy współczesnych sprzętów powstaje papier czerpany.