Przemysław Tyszkiewicz. W miedzi

Miejsce i data wydania: Legnica 2008

Najniższa cena z ostatnich 30 dni to 15 zł

Cena:  10 zł

Katalog towarzyszył wystawie W miedzi, która miała miejsce w legnickim Muzeum w 2008 roku. Prezentowane dzieła pochodziły z kolekcji autora i są efektem wieloletniej pracy, powstały one od 1992 do 2008 roku.
Przemysław Tyszkiewicz urodzony w 1964 r. we Wrocławiu. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. W roku 1990 otrzymał dyplom z Projektowania Graficznego u prof. Jana Jaromira Aleksiuna i z Grafiki Artystycznej u prof. Haliny Pawlikowskiej. Od 1992 r. pracuje w ASP we Wrocławiu w Pracowni Grafiki Artystycznej prof. Haliny Pawlikowskiej jako asystent. Od 1997 r. na etacie adiunkta, a od 2003 r. na stanowisku profesora w Pracowni Grafiki Artystycznej. Od 2001 r. pełni funkcję prezesa Fundacji im. Eugeniusza Gepperta przy ASP we Wrocławiu. Tworzyw zakresie grafiki artystycznej.
Jeden z ostatnich miedziorytników tworzących dalej w tej trudnej technice. Posługuje się również akwafortą i akwatintą. Twórczość Przemysława Tyszkiewicza to niesamowita mieszanka różnorodnych inspiracji czerpiących między innymi z estetyki średniowiecznych bestiariuszy i świata orientu. W pracach Tyszkiewicza rzeczywistość miesza się z onirycznymi wizjami i snami. Szczególnie miejsce w jego pracach zajmuje chętnie przedstawiany Wrocław.
Wyobraźnia z jej magią wyobrażeń, ale też i alchemia warsztatu, stawiają wrocławskiego artystę wśród najwybitniejszych grafików w skali nie tylko polskiej.