Bronisław Wolanin. Ceramika

Miejsce i data wydania: Legnica 2008

Najniższa cena z ostatnich 30 dni to 10 zł

Cena:  5 zł

Katalog towarzyszy wystawie, która miała miejsce w Muzeum Miedzi w Legnicy w 2008 roku i prezentowała dorobek twórczy tegoż artysty, głównie znalazły się prace użytkowe i ceramiczne pejzaże.
Bronisław Wolanin urodzony w 1937 r. w Bełżcu, zmarł w 2013 r. w Bolesławcu. Polski ceramik i projektant przemysłowy. Uznawany za twórcę współczesnego stylu w wyrobach kamionkowych z Bolesławca. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu w pracowni prof. Julii Kotarbińskiej. Dyplom uzyskał w 1962 roku. Po studiach pracował jako nauczyciel w szkole zawodowej w Bolesławcu. W 1964 r. rozpoczął pracę w Spółdzielni „Ceramika Artystyczna” w Bolesławcu, z którą pozostał związany przez większość swojej kariery zawodowej. Na emeryturę przeszedł w 2012 roku. Rola jaką odegrał w rozwoju ceramiki bolesławieckiej jest niekwestionowana.