Jerzy Kołacz, wyznania artysty - grafika wydawnicza

Data i miejsce wydania: 2007, Muzeum Miedzi, Legnica

Najniższa cena z ostatnich 30 dni to 10 zł

Cena:  5 zł

Jerzy Kołacz urodzony w 1938 r. w Polsce. W 1962 r. ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie. Malarstwa uczył się u profesora Wojciecha Fangora; dyplom uzyskał w pracowni Henryka Tomaszewskiego. Przez pewien czas  był kierownikiem Krajowej Agencji Wydawniczej i projektował plakaty teatralne. W 1977 r. wyjechał do Szwecji, a od 1978 r. mieszka i pracuje w Kanadzie. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień za prace graficzne i malarskie.
    Katalog poświęcony twórczości Jerzego Kołacza i wystawie jego prac mających miejsce w Muzeum Miedzi w Legnicy w 2007 roku. Publikacja zawiera ilustracje prezentowane na wspomnianej ekspozycji i opatrzona jest listem Szymona Bojko do artysty oraz zawiera wspomnienia o naszym bohaterze. Jerzy Kołacz to uznany ilustrator, plakacista w na międzynarodowej scenie artystycznej. Jego prace wystawiane były m.in. w: Polsce, Niemczech, Czechach, Stanach Zjednoczonych, Indiach czy Chinach.