Wojciech Jakubowski. Miedzioryty

Format: 29,5 x 21 cm
Miejsce i data wydania: Legnica 2015

cena – 30 zł

Publikacja towarzyszyła wystawie monograficznej artysty.
Wojciech Jakubowski to nestor polskiego miedziorytu (rocznik 1929), niestrudzony grafik, laureat wielu konkursów polskich    i zagranicznych, ma na swoim koncie około dwieście wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą.
Stworzył i wydał XXI tek zawierających w sumie 969 ekslibrisów, jest autorem wielu grafik i rysunków.
Wystawa została przygotowana przez Wojciecha Jakubowskiego według autorskiego wyboru z jego własnych zbiorów, z niewielkim aneksem z naszej muzealnej kolekcji.
Katalog, przygotowany przez córkę artysty, zawiera niemal 190 reprodukcji prac z lat 1956 – 2014, zestawionych „tematami” lub „motywami”. Wstęp do publikacji napisała znakomita znawczyni miedziorytu Hanna Widacka a informacje o grafiku przygotowała historyk sztuki Bogna Jakubowska.