29.11.2019 – 01.02.2020

Akademia Rycerska

Ekspozycja Prezentuje twórczość wybitnego rzeźbiarza węgierskiego, który został odznaczony Nagrodą Węgierskiego Dziedzictwa (porównywalną ze Złotym Medalem Gloria Artis w Polsce). 


Listopad 2019 - Marzec 2020

Gmach Główny


Wystawa inauguruje nowy cykl prezentacji zabytków, jakie corocznie wzbogacają zbiory Muzeum Miedzi w Legnicy. Ukazuje kolekcjonerski aspekt działalności placówki. Prezentowane obiekty zostały kupione, podarowane przez osoby prywatne a także przekazane przez instytucje.


Wrzesień-Grudzień 2019

Akademia Rycerska


Jan Matejko (1838–1893), to jeden z najważniejszych, najwybitniejszych i najbardziej znanych polskich malarzy wieku XIX, to artysta, który zawładnął polską kulturą na różnych poziomach, a jego heroiczny wizerunek trwa wciąż w zbiorowej wyobraźni.


Październik 2019 – Marzec 2020

Gmach Główny

XIX stulecie bywa nazywane wiekiem pary i żelaza. W Legnicy era dymiących parowozów rozpoczęła się 18 października 1844 r. W tym dniu miasto świętowało otwarcie pierwszego połączenia kolejowego z Wrocławiem.

wystawa pokonkursowa

6 VI - 25 VIII 2019

Satyrykon to jeden z najważniejszych na świecie konkursów dla rysowników, grafików, malarzy, rzeźbiarzy, plakacistów i fotografików.
Co roku na Satyrykon wpływają tysiące prac kilkuset autorów z kilkudziesięciu krajów świata. Poza wystawą konkursową podczas Satyrykonu odbywają się liczne imprezy towarzyszące.