To warsztaty konstruowania maszyn bazujące na zestawach LEGO. Zajęcia te są szansą na poznanie krainy robotyki, automatyki i informatyki w sposób kreatywny. Podczas zajęć dzieci mają możliwości konstruowania miniaturowych wersji maszyn wykorzystywanych do pracy w kopalniach, a inspiracją do stworzenia roboklocków były maszyny produkcji KGHM ZANAM SA. Pod okiem specjalistów grupa może skonstruować z klocków LEGO EDUCATION cztery maszyny górnicze: kruszarkę, taśmociąg, pojazd wiercący, pojazd poszukujący.

Zajęcia są szansą na poznanie pasjonującej krainy robotyki, automatyki i informatyki, w sposób bardzo kreatywny, szczególnie interesująca jest część związana z programowaniem i uruchamianiem zbudowanych konstrukcji. Roboklocki® uczą pracy zespołowej, kreatywnego, logicznego i analitycznego myślenia, empatii, podstaw programowania w języku G i SCRATCH, czytania instrukcji i przenoszenia jej z 2D do 3D, utrwalają zdobyte umiejętności tj. pisania, mówienia, prezentacji, komunikacji i analizy, myślenia komputacyjnego, opartego o doświadczenia, utrwalają reguły porządku (rozpakowywać i sprzątać), rozwiązywania bardziej złożonych problemów, poprzez rozkładanie je na czynniki pierwsze, wiary we własne możliwości.


Zapisy e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 798-654-247