Wrzesień-Grudzień 2019

Akademia Rycerska


Jan Matejko (1838–1893), to jeden z najważniejszych, najwybitniejszych i najbardziej znanych polskich malarzy wieku XIX, to artysta, który zawładnął polską kulturą na różnych poziomach, a jego heroiczny wizerunek trwa wciąż w zbiorowej wyobraźni.

wystawa pokonkursowa

6 VI - 25 VIII 2019

Satyrykon to jeden z najważniejszych na świecie konkursów dla rysowników, grafików, malarzy, rzeźbiarzy, plakacistów i fotografików.
Co roku na Satyrykon wpływają tysiące prac kilkuset autorów z kilkudziesięciu krajów świata. Poza wystawą konkursową podczas Satyrykonu odbywają się liczne imprezy towarzyszące.MAJ - SIERPIEŃ 2019


Z okazji jubileuszowej, pięćdziesiątej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Chórów „Legnica Cantat”, Muzeum Miedzi w Legnicy przy współpracy z Legnickim Centrum Kultury im. Henryka Karlińskiego, postanowiło przygotować wystawę czasową, poświęconą historii jednej z najważniejszych cyklicznych imprez kulturalnych w naszym regionie.


MAJ-SIERPIEŃ 2019

Z okazji 100. rocznicy powstania Towarzystwa Przyjaciół Dzieci legnicki oddział TPD wspólnie z Muzeum Miedzi w Legnicy przygotował wystawę „TPD: 100 lat z dziećmi i dla dzieci”, której uroczyste otwarcie planowane jest 28 maja.


Wystawa do 15.09.2019

Wystawa  jubileuszowa z okazji 40-lecia Legnickiego Festiwalu SREBRO, zrealizowana we współpracy z Muzeum Miedzi. Prezentuje korzenie współczesnego polskiego złotnictwa i jego rozwój w latach powojennych.