Promocja książki Karoliny Kuszyk Poniemieckie

Zaproszenie na spotkanie autorskie i promocję książki Karoliny Kuszyk „Poniemieckie" - /31 stycznia 2020 r., godz. 18:00 Legnicka Biblioteka Publiczna/

„Poniemieckie" to błyskotliwa opowieść o losach domów, cmentarzy i rzeczy, od szaf po oleodruki. Karolina Kuszyk - sama „wychowana na poniemieckim" - tropi ślady, wczytuje się we wspomnienia osadników i przesiedleńców, a przede wszystkim rozmawia - z przedstawicielami trzech pokoleń ludzi mieszkających w poniemieckich domach i korzystających z poniemieckich przedmiotów, ze zbieraczami i kolekcjonerami, z poszukiwaczami niemieckich skarbów, z regionalistami z ziem zachodnich i północnych odkrywającymi przedwojenną historię swoich małych ojczyzn. I zadaje pytania. Czym są dla nas poniemieckie rzeczy?

Podczas spotkania będzie można zakupić książkę autorki.

31 stycznia 2020 r., godz. 18:00
Legnicka Biblioteka Publiczna, ul. Piastowska 22