Wystawa ze zbiorów Museum für Landeskunde, Haus Schlesien w Königswinter. 

listopad 2009 – styczeń 2010Wolf Röhricht urodził się 20 kwietnia 1886 roku w Legnicy, tutaj  uczęszczał do gimnazjum a także pobierał u Thodora Blättrbaurea lekcje malarstwa. Kontynuując tradycje rodzinne ukończył studia prawnicze, jednak ostatecznie poświęcił się sztuce.

KRZESŁA I ŚWIECZNIKI - FORMA I FUNKCJA

06.11.2009r. - 27.02.2010r.

Wystawa "Odpocznij w mym blasku. Krzesła i świeczniki - forma i funkcja"  została przygotowana przez Muzeum Miedzi w Legnicy wspólnie z Muzeum Narodowym w Gdańsku. Forma-Funkcja jest projektem wystawienniczym Muzeum Narodowego w Gdańsku, w ramach którego eksponowane są obiekty rzemiosła artystycznego.

OD WITELONA DO TOMOGRAFU OPTYCZNEGO


Wystawa przygotowana przez Muzeum Okręgowe w Toruniu oraz Instytut Fizyki UMK ukazuje historię pojęć i odkryć z zakresu optyki – nauki o świetle. Otwiera ją część poświęcona pracom Witelona, uczonego epoki średniowiecza pochodzącego ze Śląska, a zamyka tomograf optyczny, niezwykłe dzieło fizyków toruńskiego Instytutu Fizyki UMK.

23.10.2009 - 20.02.2010r.


WOJCIECH SIUDMAK jest obecnie jednym z najbardziej znanych w świecie polskich malarzy.
Urodził  się w Wieluniu, ukończył warszawską Akademię Sztuk Pięknych, w latach 1967-1968 studiował w Ecole des Beaux- Arts w Paryżu. Od 1966 r. na stałe mieszka i tworzy we Francji. Uważany jest za czołowego reprezentanta realizmu fantastycznego. Jego płótna pełne są baśniowych postaci, klasyczne piękno sąsiaduje tu z deformacją i okaleczeniem, liczne wizje kosmicznych podróży przeplatają się  ze spektakularnymi kataklizmami.

KOLEKCJA HENRYKA KANTORA

29.07.– 25.10.2009


Prezentowane minerały pochodzą z kolekcji Henryka Kantora z Lubina – wieloletniego pracownika Okręgowego Urzędu Górniczego we Wrocławiu, którego pasją od blisko pięćdziesięciu lat jest zbieranie minerałów.