Sprawozdanie z aukcji na rzecz zakupu obrazu Theodora Blätterbauera.

W dniu 9 listopada 2012 roku o godzinie 18.00, Towarzystwo Miłośników Zofii Kossak pod przewodnictwem Pani Prezes Marty Chmielewskiej, we współpracy z Muzeum Miedzi w Legnicy, zorganizowało aukcję dobroczynną, której celem była zbiórka funduszy na zakup obrazu legnickiego malarza Theodora Blätterbauera (1823- 1906) dla Muzeum Miedzi w Legnicy.

Przedmiotem aukcji były różnorodne obiekty i dzieła sztuki ofiarowane specjalnie na ten cel przez artystów i inne osoby prywatne. Ogółem na aukcji licytowano blisko 50 obiektów, najwyższe przebicie uzyskały prace Krzysztofa Skórzewskiego i Edwarda Mirowskiego.

Dzięki aukcji udało się zebrać 6755 zł, co razem z uprzednio organizowanymi zbiórkami pieniędzy daje łączną kwotę 10693 zł.

Towarzystwo Miłośników Twórczości Zofii Kossak serdecznie dziękuje tym ofiarodawcom, którzy podarowali na aukcję swoje przedmioty i prace, a także wsparli nas organizacyjnie:

Antoniak Maria, Baca Henryk, Chmielewska Beata, Chmielewska Joanna, Fabjańska Zofia, Fijałkowski Grzegorz, Grzesik Marta, Hila Jan, Horodyńska Irena, Horodyńska Stanisława, Król Maria, Łobuś-Czuban Zuzanna, Łuczak Wojciech, Martula Grażyna, Michajłow Renata, Mirowski Edward, Niemyjski Grzegorz, Odzierejko Janina, Pietraszko Czesław, Pustelnik Olga, Rodak Bartłomiej, Rola-Marcinowska Edyta, Sawicka Paulina, Siara Tadeusz, Skórczewski Krzysztof, Tomasik Marek, Trzepałka Maciej, Wosik Magdalena, Wójcicki Robert.

Marta Chmielewska
Prezes Towarzystwa Miłośników Twórczości Zofii Kossak