Młodzi, utalentowani artyści, śpiewaczka z Legnicy Adriana Ferfecka oraz pianista Mischa Kozłowski wystąpili w sobotę (1 września 2012r.) przed publicznością zgromadzoną w Muzeum Miedzi w Legnicy.

W programie znalazły się utwory: F. Chopina, S. Rachmaninowa, A. Dworaka, F. Lehara, G. Pucciniego, M.K. Ogińskiego, R. Straussa, F. Cilea, F. Maklakiewicza.

ADRIANA  FERFECKA

Ur. w Legnicy w 1992 r. w 2011 ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną w Legnicy  na wydziale fortepianu w klasie mgr Ireny Gracy oraz na wydziale śpiewu solowego w klasie mgr Beaty Pazio – Grygiel.

W 2009 r. otrzymała II nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie, a także I nagrodę na III Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Barbary Kostrzewskiej w Rzeszowie.

W 2010 r. zdobyła II nagrodę na Ogólnopolskich Przesłuchaniach CEA w Warszawie,  I nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. F. Platówny we Wrocławiu, I nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. F. Krysiewicz w Bydgoszczy i II nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym Złote Głosy w Warszawie oraz nagrody specjalne.
We wrześniu otrzymała  stypendium Prezydenta Miasta Legnicy za szczególne osiągnięcia artystyczne.

W 2011 r. otrzymała I nagrodę za  najlepsze wykonanie pieśni niemieckiej na Międzynarodowym Konkursie Giulio Perottiego w Niemczech, nagrodę na VIII Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im.L. Różyckiego w Gliwicach.
W czerwcu uzyskała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Obecnie jest studentką Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale wokalnym w klasie prof. Jolanty Janucik.

MISCHA KOZŁOWSKI

Urodził się  w Gdyni, gdzie ukończył Szkołę Muzyczną  I i II stopnia pod kierunkiem prof. Katarzyny Popowej-Zydroń. Obecnie jest studentem Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie,gdzie kształci się w klasie fortepianu Piotra Palecznego.
Jest laureatem wielu konkursów o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym.

W 2006 r. wystąpił na VI Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim dla młodych Pianistów w Narvie ( Estonia )
W 2008 r. wystąpił w  Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznymi. F. Chopina  w Warszawie.
W 2009  r. wziął udział w IX Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Darmstadt.
W 2010 r. uczestniczył w XXVIII Ogólnopolskim Festiwalu Laureatów Konkursów Muzycznych w Tarnowie – Kąśnej Dolnej.
W 2012 r. został laureatem  I Ogólnopolskiego Konkursu Duetów z Fortepianem  w Warszawie razem z wiolonczelistką Magdaleną Bojanowicz i skrzypaczką Maximą Sitarz

Aktualnie młodzi artyści przygotowują się do Międzynarodowego Forum Pieśni w Berlinie, Ogólnopolskiego Konkursu Pieśni Polskiej w Warszawie i Międzynarodowego Konkursu w Kijowie.

Recital Adriany Ferfeckiej i Mischy Kozłowskiego