Spotkanie wieńczące wystawę „Portret pokolenia. Zbigniew Frączkiewicz”

Spotkanie wieńczące wystawę „Portret pokolenia. Zbigniew Frączkiewicz” - fotorelacja /30.03.2023 r./

O pracy i twórczości w zagłębiu miedziowym, inspiracjach: legnickich, lubińskich, chocianowskich, o cyklu rzeźb Żelaznego człowieka i innych pracach opowiadał legniczanom artysta Zbigniew Frączkiewicz podczas wczorajszego spotkania, które poprowadzili: Barbara Pietras, kurator wystawy, oraz Zbigniew Kraska.

Zbigniew Frączkiewicz jest także twórcą m.in. stojącego w Lubinie pomnika Pamięci Ofiar Lubina ‘82, największej w Polsce rzeźby Chrystusa Ukrzyżowanego w Bolesławcu, ale także prototypowego logo legnickiego klubu futbolowego Miedź tzw. ślimaka i napisu Lubin przy wjeździe do tego miasta.

Zakończenie wystawy przewidziane jest na początek kwietnia, także serdecznie zapraszamy ponieważ jest to ostatnia chwila aby obejrzeć wystawę poświęconą twórczości Zbigniewa Frączkiewicza w Legnicy.

IMG_3260
Spotkanie wieńczące wystawę „Portret pokolenia. Zbigniew Frączkiewicz" - fot. D.Berdys
IMG_3255
IMG_3268