W tym roku nasze muzeum ponownie gościło w Prochowicach, a mianowicie byliśmy partnerami tegorocznego Międzynarodowego Integracyjnego Pleneru Plastycznego, który odbywa się w Prochowicach już od 37 lat.

Fot. Tomasz Jarczak, Prochowicki Ośrodek Kultury i SportuW ramach współpracy Tomasz Grabowski z naszego muzeum poprowadził zajęcia dla uczestników pleneru, których tematem były techniki graficzne, a przede wszystkim miedzioryt, którego w zbiorach posiadamy bogatą kolekcję. Dopełnieniem tych zajęć były warsztaty z linorytu. Filmowy skrót z tego spotkania można obejrzeć na facebooku Prochowickiego Ośrodka Kultury i Sportu: https://fb.watch/lyhtQjgZMG/

Ponadto nasze muzeum postanowiło przyznać nagrodę specjalną. Powędrowała ona do Edmunda Szpanowskiego, artysty rzeźbiarza pochodzącego z Sierpca. Wykonał on „Bramę do Prochowic”, monumentalną realizację rzeźbiarską, którą już niebawem będzie można podziwiać wjeżdżając do miasta od strony Wrocławia.
Chcielibyśmy się również pochwalić, że nasz kolega, Tomasz Grabowski, nie tylko przeprowadził zajęcia dla uczestników pleneru, ale także wziął udział i zajął trzecie miejsce w tym konkursie. Gratulujemy oczywiście wszystkim uczestnikom i zwycięzcom oraz życzymy dalszego rozwoju twórczego i dalszych sukcesów. Jeszcze raz dziękujemy za zaproszenie i miłą atmosferę.

Organizatorami wydarzenia byli Prochowicki Ośrodek Kultury i Sportu oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych "Nasza Gmina" w Prochowicach. Patronem Honorowym Pleneru jest Burmistrz Miasta i Gminy Prochowice Alicja Sielicka.

Plener - warsztaty z linorytu film

2
XXXVII Integracyjny Międzynarodowy Plener Plastyczny w Prochowicach - Fot. Tomasz Jarczak, Prochowicki Ośrodek Kultury i Sportu
1