Legnickie Spacery Historyczne już za nami

Legnickie Spacery Historyczne już za nami. W siedmiu spacerach uczestniczyło blisko 1600 osób!

19 października wraz z Konradem Byś ostatni raz w tym roku spacerowaliśmy ścieżkami miasta wskrzeszając wspólnie historię Legnicy.
Pierwsze spotkanie odbyło się 16 czerwca na legnickim cmentarzu żydowskim. Wspominamy tę chwilę ze... wzruszeniem. Stojąc w progu Domu Przedpogrzebowego i patrząc na schodzących się spacerowiczów poczuliśmy się zwyczajnie na świecie onieśmieleni i szczęśliwi, że możemy przekazać Państwu swoją wiedzę. Każdy kolejny spacer był także sukcesem frekwencyjnym. Razem poznaliśmy: park, zamek, barokową Legnicę, zegary jak i budynki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
Muzeum wyszło z murów na spotkanie z mieszkańcami i przyjęliście nas wyjątkowo ciepło. Dziękujemy i prosimy o Wasze refleksje, uwagi (również te krytyczne).

Tymczasem nie zapominajcie o Muzeum. Odwiedzajcie nas w Gmachu Głównym i w oddziale Akademii Rycerskiej.

Opowiadali i prowadzili spacery:

• Marcin Makuch - historyk, Dyrektor Muzeum Miedzi,
  • Andrzej Niedzielenko, historyk, wieloletni Dyrektor Muzeum Miedzi,
  • Katarzyna Kotlińska, historyk sztuki, Dział Naukowo - Oświatowy,
  • Konrad Byś - historyk, kierownik Działu Historii,
  • Grażyna Humeńczuk, historyk, wieloletnia kierownik Działu Historii,
  • dr Tomasz Stolarczyk, archeolog, kierownik Działu Archeologii,
  • Łucja Wojtasik - Seredyszyn - historyk sztuki, kierownik Działu Historii Sztuki.

Za pomoc w organizacji i promocji wydarzeń dziękujemy naszym Partnerom:

• Urzędowi Miasta w Legnicy,
  • Galerii Sztuki w Legnicy,
  • Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych w Legnicy.

Informacje o Legnickich Spacerach Historycznych tutaj