Legnicki Spacer Historyczny na urodziny lwa!

Po raz drugi tego lata Muzeum Miedzi zaprasza na plenerowe spotkanie z zabytkami Legnicy i ich sekretami.

W tym roku, dokładnie 4 sierpnia, przypada 150. rocznica odsłonięcia w legnickim Parku pomnika upamiętniającego poległych w wojnie prusko-francuskiej 1870 roku.

To jeden z nielicznych legnickich monumentów, które przetrwały do dziś. Spiżowy lew funkcjonuje obecnie jako rzeźba parkowa, ulubione miejsce spotkań legniczan.

W sobotę, 6 sierpnia, podczas kolejnego Legnickiego Spaceru Historycznego, Marcin Makuch, historyk, dyrektor Muzeum Miedzi opowie o legnickich grenadierach i dwóch krwawych bitwach, które zadecydowały o powstaniu pomnika oraz sporze o jego autorstwo. Zaprezentowana zostanie także historia terenu, który jeszcze w XIX w. był… cmentarzem parafialnym oraz wielka rodzina lwów, wykonanych z brązu, spiżu i żeliwa, które rozsiane są w całej Europie, od Estonii po Nadrenię.

Spotkanie rozpocznie się w sobotę, 6 sierpnia o godz. 14.00., w parku Miejskim, pod rzeźbą lwa.

Wstęp wolny. Zapraszamy

Legnicki Spacer Historyczny na urodziny lwa!