Święto Niepodległości

W Dniu Niepodległości 11 listopada zapraszamy do Muzeum Miedzi. Wszystkie wystawy w gmachu głównym można zwiedzać od godz. 10 do 17. Wstęp niebiletowany.

Tajemnice Legnickiej nekropolii

W tym roku mija 200 lat, od chwili gdy w Legnicy utworzono cmentarz przy ul. Wrocławskiej.

Śladami tajemnic legnickiej nekropolii - kolejny spacer historyczny

Zbliża się Święto Zmarłych. Za chwilę wszyscy wyruszymy na legnickie cmentarze, przede wszystkim na nekropolię przy ul. Wrocławskiej, która w tym roku obchodzi 200-lecie powstania.

„Portret pokolenia”. Kurator oprowadzi po wystawie twórczości Frączkiewicza

Zbigniew Frączkiewicz to jeden z najbardziej rozpoznawalnych artystów zagłębia miedziowego. Jest twórcą pomnika Pamięci Ofiar Lubina’82, największej w Polsce rzeźby Chrystusa Ukrzyżowanego w Bolesławcu, ale także prototypowego logo legnickiego klubu futbolowego Miedź czy napisu Lubin przy wjeździe do tego miasta.

Spotkanie wieńczące wystawę „Jubileusz Krzysztof Skórczewski - miedzioryty”

Spotkanie wieńczące wystawę „Jubileusz Krzysztof Skórczewski - miedzioryty”  - fotorelacja /19.10.2022  r./.

Spotkanie wieńczące wystawę „Jubileusz Krzysztof Skórczewski - miedzioryty”

Muzeum Miedzi zaprasza wszystkich na spotkanie wieńczące wystawę „Jubileusz Krzysztof Skórczewski - miedzioryty”. Podczas wydarzenia obecny będzie sam artysta, który od wielu lat współpracuje z Działem Sztuki Muzeum Miedzi. Odbędzie się ono w środę, 19 października o godz. 13 w gmachu głównym.

Pół wieku ze sztuką. Urodziny Zbigniewa Frączkiewicza - film

Zbigniew Frączkiewicz, którego twórczość prezentujemy obecnie w naszym muzeum na wystawie "Portret pokolenia" obchodzi dzisiaj urodziny.

Weekend seniora z kulturą

W związku z akcją zainicjowaną przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu „Weekend seniora z kulturą”, której celem jest zachęcenie seniorów do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym, Muzeum Miedzi w Legnicy zaprasza wszystkich seniorów do uczestnictwa w ww. przedsięwzięciu.

Informujemy, że jak co roku, w sezonie jesienno-zimowym, tj. 1 października 2021 r. - 31 maja 2022 r. Muzeum Miedzi jest otwarte od wtorku do piątku w godzinach 10-17, w sobotę w godzinach 11-17. Serdecznie zapraszamy na aktualne wystawy:  -Portret pokolenia. Zbigniew Frączkiewicz  -Sztuka zniszczona. Wystawa rzeźb Jacka Opały (ostatnia szansa na jej zobaczenie – tylko do 1 października!)  -Czas ucieka wieczność czeka. Postscriptum (wystawa dostępna do 8 października)  -Jubileusz. Krzysztof Skórczewski - miedzioryty  -Akademia Rycerska. Dzieje gmachu i instytucji - wystawa stała  -Miedź. Dzieje niezwykłego metalu - wystawa stała

Informujemy, że jak co roku, w sezonie jesienno-zimowym, tj. 1 października 2022 r. - 31 maja 2023 r. Muzeum Miedzi jest otwarte od wtorku do piątku w godzinach 10-17, w sobotę w godzinach 11-17.

„Portret pokolenia. Zbigniew Frączkiewicz” - wernisaż wystawy

„Portret pokolenia. Zbigniew Frączkiewicz” - wernisaż wystawy 23.09.2022 r. (fotorelacja).