Nekrolog - Anna Cudnik

Zmarła nasza koleżanka Anna Cudnik. Odeszła 9 grudnia 2022 r. po ciężkiej chorobie. Pani Ania od ponad dwóch lat pracowała na stanowisku księgowej w Muzeum Miedzi w Legnicy.

Opowieść o Miedzi Legnicką Książką Roku 2021

„Miedź Legnica. Pół wieku piłkarskiego klubu” to pozycja nagrodzona tytułem Legnickiej Książki Roku 2021 r. Futbolowa odyseja napisana przez Marcina Makucha i Mariusza Bacha była jedną z pięciu nominowanych do finału książek (spośród 24).

Dla kogo tytuł Legnickiej Książki Roku?

Którą książkę doceniła w tym roku konkursowa kapituła? Jaki autor otrzyma statuetkę zwycięzcy? Tego dowiemy się już w piątek, 2 grudnia podczas podsumowania plebiscytu Legnicka Książka Roku 2021.

Machiny wyobraźni Jarosława Jaśnikowskiego

"Machiny wyobraźni Jarosława Jaśnikowskiego" – wernisaż wystawy 25.11.2022 r. /fotorelacja/

Machiny wyobraźni Jarosława Jaśnikowskiego

W tym roku Muzeum Miedzi obchodzi 60-lecie istnienia i z tej okazji przygotowało wystawę prezentującą część kolekcji. Ale to tylko jeden urodzinowy akcent wystawienniczy. Bo Jarosław Jaśnikowski, artysta związany nierozerwalnie z Legnicą, postanowił z okazji jubileuszu podarować muzeum wybrane prace.

„60 lat Muzeum Miedzi w Legnicy” - wernisaż wystawy

Otwarcie wystawy jubileuszowej „60 lat Muzeum Miedzi w Legnicy" - 18.11.2022 r. (fotorelacja).

60 lat Muzeum Miedzi – zapraszamy na wystawę

Muzeum Miedzi świętuje jubileusz 60-lecia. Placówka od czasu powstania z myślą o kolejnych pokoleniach gromadzi cenne przedmioty, dające obraz ludzkiego talentu, umiejętności, stylu życia, zainteresowań czy wiedzy. W księgach inwentarzowych muzealiów zapisano ponad 36 tysięcy pozycji, księgozbiór liczy ponad 14 tysięcy tytułów, ale faktyczna liczba przedmiotów jest dużo większa.

Święto Niepodległości

W Dniu Niepodległości 11 listopada zapraszamy do Muzeum Miedzi. Wszystkie wystawy w gmachu głównym można zwiedzać od godz. 10 do 17. Wstęp niebiletowany.

Tajemnice Legnickiej nekropolii

W tym roku mija 200 lat, od chwili gdy w Legnicy utworzono cmentarz przy ul. Wrocławskiej.

Śladami tajemnic legnickiej nekropolii - kolejny spacer historyczny

Zbliża się Święto Zmarłych. Za chwilę wszyscy wyruszymy na legnickie cmentarze, przede wszystkim na nekropolię przy ul. Wrocławskiej, która w tym roku obchodzi 200-lecie powstania.