Gra Miejska na Zamku Piastowskim

Zapraszamy do udziału w Grze Miejskiej, która odbędzie się 27 sierpnia w godz. 10–14 na Zamku Piastowskim.

Zabawa ma przybliżyć legniczanom historię zamku. Będzie prowadzona w czterech kilkuosobowych grupach, złożonych z dzieci i rodziców bądź opiekunów. Wcześniejsze zapisy nie są konieczne. Wystarczy przyjść na dziedziniec zamku 27 sierpnia w wyznaczonych godzinach, czyli przed godz. 10, 11, 12 i 13.
To szósta edycja tej gry, w której uczestnicy rozwiązują zadania z zakresu historii, matematyki czy logiki. Spora ich część zadań nawiązywać będzie do dziejów legnickiego zamku i dynastii Piastów. Co roku ok. 60 osób przechodzi przez kolejne poziomy gry, spotykając po drodze rycerzy, kasztelana czy ducha św. Jadwigi. Dla wszystkich uczestników zabawy przewidziano nagrody oraz dyplomy.
Organizatorem jest Towarzystwo Miłośników Legnicy Pro Legnica. Współpracują z nim Teatr im. Heleny Modrzejewskiej oraz Muzeum Miedzi.