Zapraszamy na spacery historyczne

Muzeum Miedzi w Legnicy i Urząd Miasta Legnicy zapraszają na dwa historyczne spacery po legnickich zabytkach.

Pierwszy pod tytułem „Tajemnice Domu Strzeleckiego” odbędzie się w sobotę 23 lipca o godz. 14. Poprowadzi go Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum Miedzi w Legnicy, który opowie o historii obiektu znanego legniczanom jako Teatr Letni, w którym powstaje obecnie Centrum Witelona, w parku Miejskim. Tam też zaczyna się spacer.
Wejściówki do odebrania w Muzeum Miedzi w Legnicy od piątku, 15 lipca, w godzinach pracy placówki (wejście od ul. św. Jana), tel. 76-862-49-49. Wstęp bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

Na drugi spacer „150 lat legnickiego spiżowego lwa” zapraszamy w sobotę 6 sierpnia o godz. 14 pod pomnik śpiącego lwa w legnickim parku Miejskim. Wstęp wolny. Liczba miejsc nielimitowana. Wejściówki nie obowiązują.

Legnickie spacery historyczne - 2022 -plakat