Czas ucieka wieczność czeka. Postscriptum - wernisaż

Na wernisaż wystawy "Czas Ucieka Wieczność czeka. Postscriptum", poświęconej pamięci Bernarda Marka Adamowicza zaprasza Muzeum Miedzi i Polskie Stowarzyszenie Sztuki Medalierskiej. Otwarcie wystawy odbędzie się w piątek, 15 lipca o godz. 17 w Akademii Rycerskiej przy ul. Chojnowskiej 2.

Na ekspozycji zostaną zaprezentowane prace medalierskie polskich twórców, utrwalające pamięć o mieszkańcu Legnicy Bernardzie Marku Adamowiczu ( zm. 2020). Stworzone medale ukazują nie tylko portret bohatera wystawy, a także tematy związane z przemijaniem i Janem Pawłem II .

Bernard M. Adamowicz zasłynął jako kolekcjoner medali papieskich. Fascynacje małą formą reliefu przełożył na ożywienie środowiska medalierów i rzeźbiarzy, których nakłonił do udziału w realizacji cyklu wystaw: Medalierskie rozmowy z Janem Pawłem II. W jego ramach artyści wykonali przeszło 200 medali, komentujących pontyfikat Papieża. Kolejnym przejawem jego aktywności było powołanie Polskiego Stowarzyszenia Sztuki Medalierskiej. Muzeum Miedzi w Legnicy kilkakrotnie współpracowało z Bernardem M. Adamowiczem przy ekspozycjach: 15. rocznicę wizyty Jana Pawła II w Legnicy, Wobec Świętości, Mój Jan Paweł II, Życie zadane. Medalierskie rozmowy z Janem Pawłem II.

Wystawa potrwa do 9 października 2022 r. Jej kuratorem jest Stanisław Kośmiński.

Więcej o wystawie[tutaj]