Weekend seniora z kulturą

W związku z akcją zainicjowaną przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu „Weekend seniora z kulturą”, której celem jest zachęcenie seniorów do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym, Muzeum Miedzi w Legnicy zaprasza wszystkich seniorów do uczestnictwa w ww. przedsięwzięciu.


W ramach tej kampanii nasze muzeum zaprasza Państwa w sobotę 1 października na bezpłatne zwiedzanie obecnych wystaw w gmachu głównym, Akademii Rycerskiej oraz w Muzeum Bitwy Legnickiej w Legnickim Polu :)

Obecnie w naszych przestrzeniach mogą Państwo obejrzeć m.in. „Portret pokolenia. Zbigniew Frączkiewicz” - , „Sztuka zniszczona. Wystawa rzeźb Jacka Opały” (będzie to ostatni dzień, aby ją zobaczyć), „Czas ucieka wieczność czeka. Postscriptum”, „Jubileusz. Krzysztof Skórczewski – miedzioryty", „Akademia Rycerska. Dzieje gmachu i instytucji”, „Miedź. Dzieje niezwykłego metalu” oraz dwie ekspozycje w naszym oddziale w Legnickim Polu - „Bonus Campus, czyli poszukiwania pola bitwy z 1241” i „Spotkanie dwóch światów. Pamięć o bitwie pod Legnicą 1241 r.”. Zapraszamy

A już w przyszłym tygodniu w ramach obchodów Legnickich Dni Seniora nasze muzeum przygotowało kuratorskie oprowadzania po obecnych wystawach. Zapraszamy 6 października o godz. 12.30. Organizatorem wydarzenia jest Urząd Miasta Legnicy, Centrum Seniora LCK oraz Legnickie Centrum Kultury.