„Portret pokolenia”. Kurator oprowadzi po wystawie twórczości Frączkiewicza

Zbigniew Frączkiewicz to jeden z najbardziej rozpoznawalnych artystów zagłębia miedziowego. Jest twórcą pomnika Pamięci Ofiar Lubina’82, największej w Polsce rzeźby Chrystusa Ukrzyżowanego w Bolesławcu, ale także prototypowego logo legnickiego klubu futbolowego Miedź czy napisu Lubin przy wjeździe do tego miasta.

Jednak jego najważniejszym dziełem jest Żelazny człowiek. Historię cyklu rzeźb, które powstały m.in. w wyniku obserwacji życia w rodzącym się zagłębiu, i które dziś stoją w kilku miastach Europy, a także wiele innych szczegółów można poznać zwiedzając wystawę „Portret pokolenia. Zbigniew Frączkiewicz” prezentowaną w Muzeum Miedzi w Legnicy. W sobotę, 22 października, o godz. 13 po wystawie oprowadzi jej kuratorka Barbara Pietras. Wstęp wolny. Zapraszamy.