Prelekcja Andrzeja Paczosa „Phytologia magna”

Prelekcja Andrzeja Paczosa „Phytologia magna” - fotorelacja /06.06.2024/

Jakie treści kryje powstałe w Legnicy wielkie dzieło „Phytologia magna” Israela i Georga Antona Volkmannów, jakie były obszary zainteresowań tych naukowców, jak wyglądały początki zainteresowania roślinami w czasach starożytnych i nowożytnych, kim był i czego dokonał Caspar Schwenckfeld – tych i wielu innych rzeczy mogli się dowiedzieć uczestnicy wykładu „Phytologia magna - mało znane, wielkie dzieło botaniczne legnickich medyków”, który wczoraj w legnickim muzeum wygłosił Andrzej Paczos, regionalista, geograf, muzealnik, związany z Muzeum Przyrodniczym im. Senckenberga w Goerlitz. Przygotowana przez niego prelekcja zawierała także bogaty materiał ilustracyjny. Były to m.in. wykonane własnoręcznie przez Volkmannów rysunki roślin, owadów, a nawet sztych przedstawiający dawną Legnicę.

Prelekcja Andrzeja Paczosa „Phytologia magna” w Muzeum Miedzi